En Büyük İyiliğin Adı “Anne Sütü”

Hamileliğin başında başlayan heyecanlı serüven doğumla bitmiş gibi gözükse de emzirme sürecinde yeni hikaye başlar. Bir taraftan çevredeki insanlardan gelen yönlendirmeler, bir taraftan kafa karışıklığı bu süreci biraz zora sokabiliyor. 25 Ara 2018 00:00

Bebeğinize ve Kendinize Yapacağınız En Büyük İyiliğin Adı: “Anne Sütü”

Hamileliğin başında başlayan heyecanlı serüven doğumla bitmiş gibi gözükse de emzirme sürecinde yeni hikaye başlar. Bir taraftan çevredeki insanlardan gelen yönlendirmeler, bir taraftan kafa karışıklığı bu süreci biraz zora sokabiliyor. Fakat yenidoğan bebeğin temel beslenme ve sıvı kaynağı anne sütüdür. Yeni doğmuş bir bebek için anne sütünden daha üstün bir besin bulunmamaktadır. Bebek doğar doğmaz emzirilmelidir. İlk sütün bebeğin bağırsak florasının oluşumu üzerinde büyük katkısı vardır.

Emzirmek Anneye de Yarıyor!

Emzirmek sadece bebeklere fayda sağlamıyor. Araştırmacılar, emziren annelerde göğüs kanseri riskinin azaldığını ortaya koyuyor. Emziren anne aynı zamanda yumurtalık kanseri, ikinci tip diyabet ve kalp hastalıklarından da korunuyor Emzirmek, oksitosin hormonunun salgılanmasını tetiklediği için doğumdan sonra rahmin normal boyutlarına dönmesini sağlıyor. Doğum sonrası depresyon oranını düşürüyor. Özellikle lohusa depresyonu olarak adlandırılan bu dönemde endişe ve kaygıya dayalı bunalımın önüne geçiyor.

Kısacası anne sütü için para ödemeniz gerekmiyor. Unutmayın, ilk 6 ay anne sütü bebeğinize ve kendinize yapacağınız en büyük iyilik olacak!

  • 1.jpg

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı