Lansinoh

Lansinoh Therapearl 3in1 Sıcak-Soğuk Göğüs Terapisi

  • LNSH.SST.001
  • VAR
54,90

Lansinoh Therapearl 3in1 Sıcak-Soğuk Göğüs Terapisi, emzirmenin ilk dönemlerinde bir çok anne adayının yaşadıkları mastit(meme iltihabı) ve angorjman(memelerin sütle dolması) durumlarından kaynaklanan ağrı ve şişkinliği önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Lansinoh Therapearl Sıcak Terapi emzirme öncesinde yada pompa kullanımı sırasında kullanılarak süt akışını hızlandırılabilir ve süt sağım süresini kısaltabilirsiniz. Bunun yanı sıra angorjman veya mastitten kaynaklı şişkinlikler, ağrılarda soğuk terapiyi kullanarak tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Paketleri sütyen içine yerleştirerek sabit kalmalarını sağlayabilirsiniz.

⇒ Angorjman : Özellikle emzirmenin ilk dönemlerinde bir çok anne adayının yaşadıkları meme damarlarının kanla dolmasından kaynaklı memede sütün aşırı birikmesiyle ortaya çıkan ağrılı bir şekilde memenin sertleşmesi durumudur. Uygun bir tedavi gerçekleşmediği sürece meme kanalları iltihaplanarak mastite çevirebilir.

⇒ Mastit : Genellikle enfeksiyonla başlayan ve süt kanallarının tıkanmasından kaynaklanan bir meme inflamasyonudur. 

Sıcak Terapi ;


Tıkalı göğüs kanallarının açılmasında, mastit tedavisinde ve süt akışının artması durumlarında kullanılır. Her bir Therapearl paketini kumaş kılıfa yerleştirerek mikro dalga fırında 15 saniyelik bir sürede ısıtmalısınız. Gerekirse 5'er saniyelik ek ısıtmalar yapılabilmektedir.

Mikrodalga Fırında İçerisinde Önerilen Isıtma Süreleri 

♦ 700 watt 15 saniye

♦ 1000 watt 13 saniye

♦ 1250 watt 12 saniye

Soğuk Terapi ;


Emzirme aralarında acı ve yanma durumlarda acı ve yanmaları önlemek mastitten kaynaklı şişme ve ağrıları hafifletmek için kullanılır. Soğuk terapiyi uygulamak için Therapearl paketlerini kılıfsız olarak buzdolabı yada derin dondurucuda beklettikten sonra uygulamaya başlamadan önce kılıfına yerleştiriniz.

Pompayla Sıcak Terapi ;


Isıtılan Therapearl paketlerini pompanızda bulunan göğüs aparatının (flanşının) üzerine sararak sabitleme aparatı desteği ile sabitleyin ve göğsünüzü pompalamaya başlayın. Therapearl'ü maksimum 20 dakika uygulayın ve iki uygulama arasında en az 20 dakika ara verin.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.
Yukarı