Mothers' Milk

Ohrid İnci Küpe

  • OİK.01
  • VARVAR
75,00
0 (216) 455 40 78Ürünü satın almak için uzmanınız ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Yeni
  • Fırsat Ürünü

Makedonya'nın Ohri kentinde üretilen inciler, yabancı turistlerin tercih ettiği hediyelik eşyalar arasında ilk sırada geliyor.  

Ohri incisi, adını aldığı gölden çıkartılan midye kabuğunda bulunan, beyaz ve sert maddenin işlenerek sedef haline getirilmesiyle elde ediliyor. Yine gölde bulunan ve "Paşita" adıyla bilinen balığın pullarının işlemden geçirilmesiyle elde edilen sıvının, sedefin üzerine uygulanmasıyla parlak bir hal alıyor.   

Ohri incilerinin orijinalini üreten sadece iki aile bulunuyor ve üretim süreciyle ilgili yapım aşamalarının hakkında ayrıntılı bilgi verilmiyor. İnciye sürülen sıvı maddenin elde edilişi sır olarak saklanıyor ve sadece aile içindeki erkek çocuklarına aktarılıyor.  

Hammaddesi sedef olan Ohri incisi, beyaz, siyah ve pembe renklerde üretiliyor ve bir kolyenin yapımı en az 5 gün sürüyor. Ohri incisinden yapılan kolye, küpe, yüzük, gerdanlık, bileklik ve tespihler kente gelen turistler tarafından çok rağbet görüyor. Bu incilerin fiyatı 5 avrodan başlıyor ve büyüklüğüne göre değişiyor.       

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı